Două femei au ajuns la spital după un accident! Coliziune între două autoturisme. Un accident rutier soldat cu două persoane rănite s-a produs pe Drumul Național 71, pe raza comunei Moțăieni, județul Dâmbovița. La fața locului au intervenit polițiștii rutieri pentru efectuarea cercetărilor și stabilirea cauzelor care au dus la producerea evenimentului.
CITEȘTE ȘI: Șofer de 30 de ani prins drogat la volan. Polițiștii au găsit în mașină un mugure vegetal și o țigară cu substanțe suspecte
Potrivit informațiilor furnizate de Inspectoratul de Poliție Județean Dâmbovița, polițiștii Formațiunii Rutiere Fieni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în comuna Moțăieni.
Din primele verificări efectuate la fața locului a reieșit că un bărbat în vârstă de 65 de ani, din comuna Moțăieni, care conducea un autoturism pe DN 71, a intrat în coliziune cu un alt autoturism aflat în trafic și condus de o femeie de 69 de ani, din municipiul București.
Impactul a fost suficient de puternic pentru a provoca rănirea a două persoane. Este vorba despre o femeie de 62 de ani, pasageră în autoturismul condus de șoferul din Moțăieni, și despre conducătoarea auto în vârstă de 69 de ani.
Ambele victime au fost preluate de echipajele medicale și transportate la spital pentru investigații și îngrijiri de specialitate.
CITEȘTE ȘI: Condamnat la 30 de ani pentru omor deosebit de grav, adus în România din Spania. Alte patru persoane urmărite internațional au fost extrădate
Polițiștii au demarat cercetări pentru a stabili cu exactitate modul în care s-a produs accidentul și pentru a determina eventualele responsabilități ale persoanelor implicate.
Ancheta este în desfășurare, urmând ca la finalizarea verificărilor să fie dispuse măsurile legale care se impun.
Urmărește știrile Guvernatorul și pe pagina de Facebook, pe Youtube pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp.

























































