Șofer de 79 de ani, rănit după ce a intrat cu mașina într-un canal de colectare a apei! Un bărbat în vârstă de 79 de ani a ajuns la spital în urma unui accident rutier produs în noaptea de duminică spre luni, în comuna Hulubești, județul Dâmbovița.
CITEȘTE ȘI: Condamnat la 30 de ani pentru omor deosebit de grav, adus în România din Spania. Alte patru persoane urmărite internațional au fost extrădate
Potrivit informațiilor furnizate de Inspectoratul de Poliție Județean Dâmbovița, accidentul s-a produs în jurul orei 23:10. Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Găești au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier pe DC 96.
Din primele cercetări efectuate la fața locului a reieșit că un bărbat de 79 de ani, aflat la volanul unui autoturism, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare în timp ce circula pe drumul comunal.
Mașina a părăsit partea carosabilă și a ajuns într-un canal de colectare a apei pluviale aflat la marginea drumului.
CITEȘTE ȘI: Șofer de 30 de ani prins drogat la volan. Polițiștii au găsit în mașină un mugure vegetal și o țigară cu substanțe suspecte
În urma impactului, șoferul a suferit răni și a fost preluat de echipajele medicale, fiind transportat la spital pentru investigații și îngrijiri de specialitate.
Polițiștii au demarat cercetări pentru a stabili cu exactitate cauzele și împrejurările în care s-a produs accidentul.
Urmărește știrile Guvernatorul și pe pagina de Facebook, pe Youtube pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp.

























































